świeca sojowa ręcznie robiona

Świece sojowe ręcznie robione

Świece sojowe ręcznie robione to hasło, które w 100% opisuje naszą działalność.

Gwarantujemy Ci, że każda świeca została przygotowana ręcznie – dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wyjątkowy produkt stworzony specjalnie dla Ciebie.

Kompozycja zapachowa z olejków eterycznych

W świecach sojowych Fiharmony korzystamy tylko i wyłącznie z naturalnych olejków eterycznych. Aby stworzyć wyjątkowy zapach, spędzamy w pracowni dziesiątki godzin. W tym czasie starannie dobieramy proporcje każdego z olejków, ustalamy stężenie i właściwości, jakie powinna mieć nasza świeca. Następnie kilkukrotnie spalamy gotowy produkt, aby mieć pewność, że zapach, który unosi się w pomieszczeniu, jest taki, jakiego oczekujemy. Olejki eteryczne, z których korzystamy, są najwyższej jakości, do każdego z olejku otrzymujemy dokumentację, aby mieć pewność, że oferujemy Wam najwyższej jakości produkt końcowy.

Drewniane knoty

W naszych świecach znajdziecie drewniane knoty, które przygotowuje dla nas zaprzyjaźniony rzemieślnik. Drewno użyte do produkcji knotów pozwala na równomierne rozgrzanie powierzchni świecy, a co za tym idzie świeca spala się równo i do samego końca. Knoty do każdej świecy przyklejamy ręcznie, korzystamy z kleju rozpuszczalnego w wodzie co oznacza, że po wypaleniu świecy wystarczy umyć szkło i ponownie je wykorzystać.

Inspiracje jak wykorzystać szkło po świecy znajdziesz >tutaj<

Rozlewanie naturalnej świecy sojowej

Proces rozlewania świec nie jest skomplikowany, najważniejsze jest jednak dbanie o każdy najmniejszy szczegół w każdym z etapów. Na początku ważymy wosk następnie ogrzewamy go do odpowiedniej temperatury. Systematycznie mieszamy roztopiony wosk, następnie w konkretnej temperaturze dolewamy naturalną kompozycję zapachową, dokładnie mieszamy do połączenia się składników. Po osiągnięciu pożądanej temperatury przelewamy delikatnie wosk do wcześniej przygotowanego szkła. Czekamy aż wosk zastygnie. Następnie naklejamy etykiety i przykrywamy świece drewnianymi dekielkami.

Drewniane dekielki w świecach sojowych

Każdy z naszych dekielków jest inny, gdyż wykonany został z litego drewna. Dekielki tniemy, szlifujemy i wykańczamy ręcznie. W naszej firmie nie ma mowy o produkcji seryjnej z materiałów średniej jakości. Od początku do końca stawiamy na najwyższe jakości surowce i przykładamy się w 100% do wykonania każdej ze świec. Gwarantujemy Ci, że zależy nam na Twoim zdrowiu, ponieważ my również kochamy otaczać się naturalnymi produktami, które mają pozytywny wpływ na nas i nasze rodziny.

Poznaj nasze świece sojowe, które tworzymy dla Was ręcznie w małej, przytulnej pracowni: